• عمیق ترین استخر جهان (world deepest pool) واته-طراحی و ساخت استخر، سونا و جکوزی3
 • عمیق ترین استخر جهان (world deepest pool) واته-طراحی و ساخت استخر، سونا و جکوزی2
  عمیق ترین استخر جهان (world deepest pool) واته-طراحی و ساخت استخر، سونا و جکوزی2

مرکز شنای هتل ۴ ستاره‌ی Terme Millepini توسط معمار مشهور ایتالیایی، Emanuele Boaretto  طراحی شده است. این استخر منحصر به فرد که عملیات ساخت آن از ماه ژوئن آغاز شد، عمقی برابر ارتفاع یک ساختمان ۱۲ طبقه دارد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های منحصر به فرد این استخر مقاله را مطالعه نمایید.

لذت شنا در اعماق در استخر مرکز شنای هتلی در ایتالیا

مرکز شنای هتل ۴ ستاره‌ی Terme Millepini توسط معمار مشهور ایتالیایی، Emanuele Boaretto  طراحی شده است. این استخر منحصر به فرد که عملیات ساخت آن از ماه ژوئن آغاز شد، عمقی برابر ارتفاع یک ساختمان ۱۲ طبقه دارد. این استخر در پلتفرم‌ها و طبقات مختلفی توسعه یافته است و سطح آن دارای ابعادی برابر ۲۱ متر در ۱۸ متر است که با افزایش عمق، سطح مقطع آن کمتر می‌شود. مسافرانی که از این هتل بازدید می‌کنند می‌توانند از امکانات این مجموعه بصورت رایگان بهره‌مند شوند. همانطور که در تصاویر نیز می‌بینید در درون استخر سازه‌هایی چون غارها ساخته شده که با هدف ایجاد محیطی تمرینی برای غواصانی که در درون غارها به شنا می‌پردازند، طراحی شده است. همچنین سایر غواصان نیز می‌توانند با رفتن به عمق ۴۰ متری شنا در محیط‌های عمیق دریا و اقیانوس را تمرین کنند. برای رفتن به عمق ۴۰ متری استخر نیازی به پوشیدن لباس‌های مخصوص غواصی نیست، چراکه دمای آب بصورت متوالی کنترل شده و در بازه‌ی ۳۲ تا ۳۴ درجه‌ی سلسیوس قرار دارد. فشار آب نیز کنترل می‌شود.

عمیق ترین استخر جهان (World Deepest Pool) با عمق ۴۰ متر-گروه واته-طراحی و ساخت استخر، سونا و جکوزی۱

اما لازم نیست تا بازدید کنندگان از این استخر حتما لباس شنا برتن کرده و وارد استخر شوند، چراکه وجود یک تونل شیشه‌ای که از درون استخر عبور می‌کند، بازدیدکنندگان را با محیط داخلی استخر آشنا می‌کند. در پشت بام سازه‌ی این استخر نیز محلی برای آفتاب گیری مراجعین در نظر گرفته شده تا مسافران پس از شنا خستگی خود را از تن به‌در کنند.

این استخر نه‌تنها از نظر ابعاد و سازه بلکه از منظر آبی که از آن برای پرکردن استخر استفاده می‌شود نیز خاص است؛ چراکه آب مورد استفاده از نوع معدنی است. امانوئله بوارتی در مورد اهداف ساخت این استخر چنین اظهار نظر کرده است:

عمیق ترین استخر جهان (World Deepest Pool) با عمق 40 متر-گروه واته-طراحی و ساخت استخر، سونا و جکوزی1

ما این استخر را با در نظرگرفتن چشم‌اندازهای بلند مدت و رسیدن به اهداف خاص و همچنین در نظر گرفتن شرایط محیطی و اجتماعی منطقه طراحی کرده و ساخته‌ایم.

این استخر در محل پارک ملی Euganean در ایتالیا واقع شده است. بوارتی در نظر دارد تا پوشش بیرونی این استخر را با استفاده از چمن بپوشاند تا این سازه با محیط اطراف هماهنگ‌تر شود. این استخر در تمامی ماه‌های سال برای بازدیدکنندگان و مسافران هتل در دسترس است. از جمله‌ی فعالیت‌هایی که می‌توان در این استخر انجام داد، باید به غواصی، شیرجه، ورزش در آب، واتسو یا ماساژ درون آبی و شماری دیگر از فعالیت‌های درمانی اشاره کرد.

پیش از این استخر Nemo‌ در بروکسل بلژیک با عمق ۳۳ متر لقب عمیق‌ترین استخر جهان را به خود اختصاص داده بود که در حال حاضر این عنوان در اختیار استخر ۴۰ متری ایتالیا است.

 

 

 

 

5 دیدگاه در عمیق‌ترین استخر دنیا
 1. چقدر عالی. فکر کنم حس لذتبخشی داره شنا کردن توی این استخر

  • ممنون. امیدواریم بتونیم مقالات قابل توجه و خوبی رو برای شما خوانندگان عزیز آماده سازی و ارائه کنیم.

 2. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  لطفا مطالب این بخش رو یکم بیشتر کنید و استخرهای بیشتری رو معرفی کنید
  ممنون

 3. موضوع خیلی خوب است و ذهن را بدمبال خود میبرد ولی شنا کردن در عمق ۱۲ متر به پایین نیاز به کپسول هوا دارد و فکر میکنم بیشتر عمق این استخر فقط یک عدد و رکورد است .در نهایت برای من که آشنایی با شنا داشتم جذاب بود.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

error:
WhatsApp تماس با Whatsapp